Pragniemy zachęcić Państwa do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej ,,Żonkile 2021", aby  upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.
Nasi uczniowie już to zrobili. Zapraszam do obejrzenia prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.
Nauczyciel historii

Zachęcam do obejrzenia pracy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach na lekcjach historii: https://pl.padlet.com/beatajozkoww/in5gso1nwohw0grk

Rodzice i uczniowie mogą systematycznie monitorować pracę na lekcjach w zakładce ,,HISTORIA’’.

Nauczyciel historii

Beata Józków

Największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 do 2 września 1945 , a w Europie do 8/9 maja 1945.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Były to pierwsze częściowo wolne wybory w historii Polski po II wojnie światowej.

Plakat „W samo południe 4 czerwca 1989” uznawany jest przez Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie za jeden z najważniejszych plakatów XX wieku. Jest on odniesieniem do słynnego westernu z 1952 roku, z Garym Cooperem w roli głównej. Na plakacie Cooper zamiast rewolweru ma jednak kartkę z napisem „Wybory” oraz logiem „Solidarności”. Plakat wydrukowano we Włoszech (z obawy, że w Polsce nikt nie zechce się tego podjąć) i rozwieszono wieczorem 3 czerwca, w przeddzień wyborów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach pokazali, że w trudnym czasie pandemii koronawirusa potrafią się jednoczyć i solidarnie okazać swój patriotyzm i optymizm z godnie z hasłem ,,Będzie dobrze’’.