W naszej szkole kształtujemy umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach, uczymy się savoir – vivre’u. Dnia 22 stycznia odbył się coroczny turniej, tym razem dla klas podstawowych – „Mistrz Dobrych Manier”. Tytuł „Mistrza Dobrych Manier” zdobyli uczniowie z klasy IV A, na drugim miejscu wyróżnili się uczniowie z klasy V A, trzecie miejsce przypadło uczniom z klasy V B. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrym opanowaniem wiadomości dotyczących zasad i prawidłowego zachowania się w życiu codziennym. Publiczność doskonale się bawiła, a przy okazji przypomniała sobie najważniejsze zasady savoir – vivre’u.

Wyniki szkolonego Konkursu CHOINKA W BIELI 2018- 4 ozdoby

org. B.Gawlak-Pokrywka, Krystyna Bajon

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

I MIEJSCE – OLA WIĘCEK KL I B– Za moc wacikowych możliwości

I MIEJSCE – KAMIL STADNIK   KL VIIA Z IWONĄ STADNIK – za precyzję i bogate zdobnictwo

II MIEJSCE – ANNA MIZIELIŃSKA   -za finezyjność formy ceramicznej

II MIEJSCE –WIKTORIA OLCZYK Z RODZINĄ – za ożywienie dekoracyjnych postaci

III MIEJSCE- MAGDALENA PAŃKOWSKA IVA Z MAMA ELWIRĄ – za szydełkowe formy przestrzenne

III MIEJSCE MAKS KURT za autentyczność twórczą w masie solnej

Wyróżnienia :

• BARTOSZ WOJTAL Z RODZINĄ IIB
  • ANNA PAŃKOWSKA IIB
  • HUBERT ROMAŃSKI Z MAMA IWONĄ
  • NADIA MIGO I KINGA MIGO
  • AMELIA MACURA IB
  • EWA PEREGRYN 3C

Anna Józków z klasy 8A zajęła 3 miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich z okazji 100-lecia Niepodległości Polski 09.11.2018r. w konkurencji Kpn10 stojąc oraz 5 miejsce w Kpn siedząc w kategorii dziewcząt klas VIII.

Gratulujemy:)

Uczeń klasy 8b Jakub Przybysz został wybrany najlepszym młodzikiem na Dolnym Śląsku w 2018 roku w kolarstwie górskim. Nasz uczeń odebrał wyróżnienie na Gali, która odbyła się 28 listopada w Dzierżoniowie. Jakub, na co dzień jest zawodnikiem klubu MKS Polkowice.
Trzymamy kciuki za sukcesy w nowym sezonie!

20 listopada odbyła się kolejna edycja recytatorskiego konkursu powiatowego „Kocham Cię Ojczyzno”. Naszą szkołę reprezentowały Julia Horoszczak oraz Ewa Peregrym z klasy III c gimnazjum oraz Weronika Widuch z klasy VIII a.

Weronika Widuch zajęła III miejsce!!!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

22 listopada odbyła się kolejna edycja recytatorskiego konkursu powiatowego „Moja Ojczyzna”. Naszą szkołę reprezentowały wspaniałe dziewczynki – Lenka Rezler i Wiki Słotwińska z klasy II a oraz Madzia Pańkowska z klasy IV a.

Madzia Pańkowska zajęła III miejsce, a Wiki Słotwińska otrzymała wyróżnienie!!!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

28 listopada odbył się XXII powiatowy konkurs recytatorski pt. „Srebrna Muza”.

Naszą szkołę reprezentowały wspaniałe dziewczyny – Julia Horoszczak z klasy III c gimnazjum, Weronika Widuch z klasy VIII a oraz nasza absolwentka - Julia Macioszczyk.

Julka Macioszczyk okazała się być bezkonkurencyjna, jurorzy byli jednogłośni i przyznali jej najważniejszą nagrodę – Grand Prix. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!