W dniu 2 kwietnia na piątej godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej odbyła się już ostatnia -  siódma edycja Szkolnego Turnieju Polonistycznego pod nazwą „Nasz Gimnazjalista Humanista”. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas trzecich.
Celem konkursu było utrwalenie wiedzy i umiejętności polonistycznych oraz sprawdzenie się uczniów przed egzaminem gimnazjalnym.
Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: panie Magdalena Beller oraz Monika Szmołda.
Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszej części każda z drużyn odpowiadała na 5 pytań teoretycznych, druga zaś była rundą finałową złożoną z dwóch zagadnień sprawdzających umiejętność redagowania różnych form wypowiedzi.
Po zakończeniu rywalizacji, sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów jury ogłosiło końcowe wyniki. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy 3 B, drugie miejsce zajęła klasa - 3 C, trzecie zaś przypadło w udziale klasie 3 D.
Organizatorami konkursu oraz autorami pytań byli nauczyciele języka polskiego - Anna i Artur Wasylikowie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności, którymi wykazali się podczas konkursowych zmagań a uczniom klas trzecich życzymy samych sukcesów już za tydzień - na egzaminach gimnazjalnych.

21 lutego 2019 r. uczennica naszej szkoły Ania Józków z klasy 8a, z rąk burmistrza Polkowic pana Łukasza Puźnieckiego, otrzymała stypendium artystyczne.

Ania w roku szkolnym 2017/18 była laureatką następujących konkursów literackich:

- Dolnośląski Konkurs ,,Losy Polaków na Wschodzie 1939 - 1956’’

- Diecezjalny Konkurs ,, Można odejść na zawsze, by stale być blisko …’’- Jan Paweł II we wspomnieniach.

Słowa przekazane tego dnia wszystkim stypendystom na zawsze pozostaną w ich pamięci: ,,Ufam, że otrzymane stypendium zmotywuje Cię do dalszego rozwoju, doskonalenia umiejętności oraz stanie się impulsem do większej pracy nad realizacją własnych marzeń i aspiracji. Mam nadzieję, że w przyszłości usłyszę jeszcze o Tobie za sprawą wspaniałych osiągnięć artystycznych’’.

W naszej szkole kształtujemy umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach, uczymy się savoir – vivre’u. Dnia 22 stycznia odbył się coroczny turniej, tym razem dla klas podstawowych – „Mistrz Dobrych Manier”. Tytuł „Mistrza Dobrych Manier” zdobyli uczniowie z klasy IV A, na drugim miejscu wyróżnili się uczniowie z klasy V A, trzecie miejsce przypadło uczniom z klasy V B. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrym opanowaniem wiadomości dotyczących zasad i prawidłowego zachowania się w życiu codziennym. Publiczność doskonale się bawiła, a przy okazji przypomniała sobie najważniejsze zasady savoir – vivre’u.

Wyniki szkolonego Konkursu CHOINKA W BIELI 2018- 4 ozdoby

org. B.Gawlak-Pokrywka, Krystyna Bajon

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

I MIEJSCE – OLA WIĘCEK KL I B– Za moc wacikowych możliwości

I MIEJSCE – KAMIL STADNIK   KL VIIA Z IWONĄ STADNIK – za precyzję i bogate zdobnictwo

II MIEJSCE – ANNA MIZIELIŃSKA   -za finezyjność formy ceramicznej

II MIEJSCE –WIKTORIA OLCZYK Z RODZINĄ – za ożywienie dekoracyjnych postaci

III MIEJSCE- MAGDALENA PAŃKOWSKA IVA Z MAMA ELWIRĄ – za szydełkowe formy przestrzenne

III MIEJSCE MAKS KURT za autentyczność twórczą w masie solnej

Wyróżnienia :

• BARTOSZ WOJTAL Z RODZINĄ IIB
  • ANNA PAŃKOWSKA IIB
  • HUBERT ROMAŃSKI Z MAMA IWONĄ
  • NADIA MIGO I KINGA MIGO
  • AMELIA MACURA IB
  • EWA PEREGRYN 3C

Anna Józków z klasy 8A zajęła 3 miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich z okazji 100-lecia Niepodległości Polski 09.11.2018r. w konkurencji Kpn10 stojąc oraz 5 miejsce w Kpn siedząc w kategorii dziewcząt klas VIII.

Gratulujemy:)