Dnia 04.06.2019r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Indywidualnych Mistrzostw Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyli mistrzowie powiatów województwa dolnośląskiego. Uczniowie reprezentując naszą szkołę odnieśli znaczące sukcesy w wojewódzkiej rywalizacji:

bieg na 100m

II miejsce i tytuł wicemistrza Dolnego Śląska zdobył

Leopold Oskar;

skok w dal

II miejsce i tytuł wicemistrza Dolnego Śląska zdobył

Kisiecki Gracjan

Sztafeta 4x100m

II miejsce i tytuł wicemistrza Dolnego Śląska zdobyli

Leopold Oskar; Leopold Borys

Kaczmarek Hubert; Domszy Jakub

W kwietniu Weronika Widuch i Ania Józków z klasy 8 A zostały posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

1 czerwca wzięły udział w XXV posiedzeniu Sejmu, podczas którego młodzi parlamentarzyści obradowali na temat działalności posłów Sejmu II RP oraz ich losach w okresie II wojny światowej i okupacji. Zostały poruszone także aktualne kwestie społeczno-polityczne, kulturalne i gospodarcze. - Sobotnie wrażenia były niesamowite. Był to mój najpiękniejszy Dzień Dziecka w życiu, nie zapomnę go nigdy. Wypowiedzi młodych parlamentarzystów nie były laurkami pod adresem dorosłych. Padały tam słowa gorzkie, ale słuszne – podsumowują Weronika i Ania.

Młodzi posłowie, wyłonieni w konkursie dla uczniów, po raz pierwszy zasiedli w sejmowych ławach w 1994 roku z inicjatywy Kancelarii Sejmu oraz prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej- dzisiejszej europarlamentarzystki. Był to pierwszy dziecięco-młodzieżowy parlament w Europie. Wzorowano się wówczas na słowach króla Maciusia Pierwszego: ,,Postanowiliśmy żeby rządził cały naród, żeby cały naród mógł powiedzieć, czego mu potrzeba. Ale zapomnieliście, Panowie, że naród to nie tylko dorośli, ale i dzieci. Mamy kilka milionów dzieci, wiec i one powinny rządzić. Niech będą dwa parlamenty: jeden dla dorosłych- i tam będą posłowie dorosłych i ministrowie dorosłych. A drugi będzie sejm dzieci – i tam dzieci będą posłami i ministrami’’.

Dnia 30.05.2019r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce, w których uczestniczyło sześć szkół:SP1,SP2,SP3,SP4- Polkowice, SP Chocianów, SP Trzebnice. Naszą szkołę reprezentowali : 100m dziewcząt – Natalia Michalska, pchnięcie kulą- Justyna Wrzesińska, 100m chłopców– Leopold Oskar, Kaczmarek Hubert, 300m chłopców: Leopold Borys, Horbas Mateusz ,Janik Albert, 1000m : Giełażyn Krzysztof, Skok w dal: Poczwardowski Kacper, Wójcik Miołosz, pchnięcie kulą: Kołodziej Maciej, Kocyło Bartosz, Prokowski Paweł, sztafeta 4x100m: Leopold Oskar; Leopold Borys, Kaczmarek Hubert; Jakub Domszy.

Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty uzyskując tym samym awans do Mistrzostw Dolnego Śląska.

100m

I miejsce – Leopold Oskar;

II miejsce- Kaczmarek Hubert;

300m

I miejsce – Leopold Borys

Skok w dal

I miejsce – Poczwardowski Kacper

Sztafeta 4x100m

I miejsce - Leopold Oskar; Leopold Borys

Kaczmarek Hubert; Jakub Domszy

Uczennica naszej szkoły z klasy 8 a Ania Józków zajęła III miejsce w XII edycji konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956” w kategorii praca literacka – wywiad. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: ”Mam rzecz, mam moją historię – biografie rzeczy”.      Od wielu lat konkursu ma na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o losach Polaków w latach 1939-1956, wzmacnianie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie pasji badawczej i talentu twórczego dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie prawdy historycznej. Zgodnie z przygotowanym Zarządzeniem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, laureaci otrzymają dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Gratulujemy !

Miło nam poinformować, że uczeń dwujęzycznej klasy III B gimnazjum wygrał finał Powiatowego Konkursu Językowego i uzyskał tytuł Polkowickiego Poligloty. Filip zaprezentował najwyższe umiejętności, posługując się językiem angielskim oraz językiem hiszpańskim zarówno w teście pisemnym, jak i w rozmowie  z komisją konkursową w tych dwóch językach. Uczennica tej samej klasy Julia Karwan zajęła trzecie miejsce, posługując się językiem angielskim i niemieckim.
Warto dodać, że  do etapu powiatowego zakwalifikowało się w sumie  7 uczniów z naszej szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dzisiaj, czyli w piątek 24 maja rozstrzygnięto konkurs na ekoliczydło. Został on ogłoszony w związku z trwającym właśnie Rokiem Matematyki. Uczniowie i ich rodzice zaskoczyli jury swą pomysłowością, precyzją wykonania, jak również – co najważniejsze – wykorzystaniem materiałów ekologicznych, Wśród których pojawiły się: warzywa, orzechy, makaron, zakrętki od butelek, ale również spinacze biurowe czy koraliki. Przed jurorami stało niezwykle trudne wyzwanie, dlatego przyznano miejsca ex aequo, aby wszystkich docenić i wyróżnić. A oto wyniki: klasa 1a: I miejsce – Laura Sawa i Dominik Grygiel; II miejsce – Jakub Kopernatzki i Lena Isztwan; III miejsce – Jakub Tetera; wyróżnienia dla: Zosi Nowak, Zuzi Daczkowskiej i Miłosza Wojcińskiego. Klasa 1b: I miejsce – Zuzia Sikora, II miejsce – Natalia Żuchowska, III miejsce – Jakub Żuchowski. W konkursie wzięła też udział Ania Pańkowska z 2b, która zajęła III miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!