This website works best with JavaScript enabled
Herb bip logo

Uczennice naszej szkoły Weronika Widuch i Ania Józków zostały posłankami XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. 1 czerwca 2019 r. będą brały udział w obradach Sejmu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie.

Temat wiodący tegorocznej sesji SDiM brzmiał:,, Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji.’’ Ósmoklasistki zainspirowała postać posła Macieja Rataja, a w głównej mierze słowa jego autorstwa: ,,Winni jesteśmy wobec kraju (…) zapomnieć nareszcie o tym, co nas dzieli, a pomyśleć o tym co nas może jednoczyć''.

Trwałym efektem tego projektu jest tablica pamiątkowa ku czci posła Macieja Rataja.

   Projekt naszych polkowickich posłanek został bardzo wysoko oceniony przez organizatora. Na 26 punktów możliwych do zdobycia, projekt uczennic SP 4 w Polkowicach został oceniony na 25 punktów. Komentarz jury brzmiał następująco: ,,Droga Anno i Weroniko. Z wielką przyjemnością zapoznałem się z Waszą pracą. Gratuluję wykonania bardzo dobrego projektu. Przeprowadziłyście rzetelnie pracę nad swoim pomysłem, zgodnie z regulaminem. Począwszy od wskazania źródeł, przedstawienia biogramu bohatera, akcję ulotkową, przeprowadzenia ankiety, po wykonanie tablicy pamiątkowej. W czytelny sposób zaprezentowałyście plan Waszego działania. Zebrani sojusznicy a przede wszystkim Wasza ciężka praca przyczyniła się do uzyskania tak wysokiej noty. Dodatkowy punkt za dobranie postaci i jego słów w odniesieniu do Waszego miasta, oraz czytelność projektu. Powodzenia przy odsłonięciu tablicy !!’’

CZEKAMY NA FOTORELACJĘ Z OBRAD SEJMU! GRATULUJEMY!

 

Jesteśmy na facebooku 

Jak do nas trafić 

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Polkowicach

ul. Hubala 3
59-100 Polkowice
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 53 70
Fax: 76 746 53 71

sekretariat@sp4.polkowice.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440