W kwietniu Weronika Widuch i Ania Józków z klasy 8 A zostały posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

1 czerwca wzięły udział w XXV posiedzeniu Sejmu, podczas którego młodzi parlamentarzyści obradowali na temat działalności posłów Sejmu II RP oraz ich losach w okresie II wojny światowej i okupacji. Zostały poruszone także aktualne kwestie społeczno-polityczne, kulturalne i gospodarcze. - Sobotnie wrażenia były niesamowite. Był to mój najpiękniejszy Dzień Dziecka w życiu, nie zapomnę go nigdy. Wypowiedzi młodych parlamentarzystów nie były laurkami pod adresem dorosłych. Padały tam słowa gorzkie, ale słuszne – podsumowują Weronika i Ania.

Młodzi posłowie, wyłonieni w konkursie dla uczniów, po raz pierwszy zasiedli w sejmowych ławach w 1994 roku z inicjatywy Kancelarii Sejmu oraz prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej- dzisiejszej europarlamentarzystki. Był to pierwszy dziecięco-młodzieżowy parlament w Europie. Wzorowano się wówczas na słowach króla Maciusia Pierwszego: ,,Postanowiliśmy żeby rządził cały naród, żeby cały naród mógł powiedzieć, czego mu potrzeba. Ale zapomnieliście, Panowie, że naród to nie tylko dorośli, ale i dzieci. Mamy kilka milionów dzieci, wiec i one powinny rządzić. Niech będą dwa parlamenty: jeden dla dorosłych- i tam będą posłowie dorosłych i ministrowie dorosłych. A drugi będzie sejm dzieci – i tam dzieci będą posłami i ministrami’’.