Ciekawostki z mojego życia i nie tylko:
    W młodości miałam psa o imieniu Lancet. Był to wyżeł. Narysowałam nawet kiedyś jego portret.
    Mąż mojej córki Ewy Curie, Henri Labouisse, także otrzymał Nagrodę Nobla. Była to nagroda pokojowa, przyznana UNICEF-owi, któremu przewodniczył. Ewa często żartowała, ze przynosi ona sama wstyd rodzinie, bo tylko ona nie ma Nagrody Nobla.
    Byłam jedną z pierwszych polskich taterniczek, wytyczałam szlaki w Tatrach i jako jedna z pierwszych kobiet wspinałam się po górach w spodniach.
    Na Księżycu i na Marsie są kratery noszące moje imię, a na Spitzbergenie "moja" góra.
    Rad odkryłam drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia 1898r.
    W Warszawie jest pełna uroku, choć mała uliczka Marii Skłodowskiej-Curie. Biegnie ona koło Instytutu Onkologii, obok mojego pomnika.
    Tajny, zakazany przez zaborcę uniwersytet nosił nazwę Latającego, ponieważ wykłady odbywały się ciągle w innych miejscach, także w mieszkaniach prywatnych. Miało zmylić to władze carskie i uniemożliwić aresztowania studentów i profesorów.
    Rad świeci zimnym, metalicznym światłem. Wykorzystywano go w medycynie do leczenia raka, a teraz wykorzystuje się do tego techniki bazujące na odkryciu radu i innych moich odkryciach.
    Z moich wspomnień "Poszłam wczoraj na samotny spacer w stronę Wisły. Rzeka leniwie toczy w szerokim łożysku swe wody, które z bliska wydają się mętne, lecz w dali błękitnieją odblaskami nieba (...). Jest jedna piosenka krakowska, która mówi, że czar tych polskich wód jest tak wielki, iż kto je raz pokochał, nie zapomni ich do grobu. Co do mnie te słowa są całkiem prawdziwe. Ta rzeka ma dla mnie powab, którego istoty nawet pojąć nie potrafię".
    Wśród gości zwiedzających muzeum ponad połowę stanowią turyści z Azji, głównie z Japonii, Korei i Chin. W muzeum czekają na nich ulotki informacyjne aż z 10 językach!
    Podczas Nocy Muzeów w 2010 r. w murach domu przy ul. Freta zjawiło się aż pięć tysięcy zwiedzających! Wśród nich było bardzo dużo dzieci.