Rodzina

Pochodzę z dwóch wielkich rodów:

Herb rodziny Skłodowskich: DOŁĘGA
    Rodzina pochodzi z miejscowości Skłody na Mazowszu.
    Dziadek ze strony ojca: Józef Skłodowski - nauczyciel w męskim gimnazjum w Lublinie.
    Babcia ze strony ojca: Salomea Sagtyńska-Skłodowska.

Herb rodziny Boguskich: TOPÓR
    Rodzina pochodzi z Boguszyc na Mazowszu.
    Dziadek ze strony matki: Feliks Boguski - zarządca majątków ziemskich.
    Babcia ze strony matki: Marianna Zaruska-Boguska.

Moi rodzice

Bronisława z Boguskich Skłodowska i Władysław Skłodowski
    Moi rodzice byli ludźmi wykształconymi i wrażliwymi, wychowanymi w tradycjach powstańczych i patriotycznych. Wśród ich przodków byli uczestnicy powstań listopadowego i styczniowego, posłowie na Sejm, profesorowie uniwersytetów i zakonnicy.

Moje rodzeństwo

Zofia - nie tylko moja siostra, ale i przyjaciółka. Zmarła w wieku kilkunastu lat na tyfus.
    Bronisława - ukończyła medycynę na Sorbonie. Wraz z mężem, Kazimierzem Dłuskim, założyła sanatorium w Kościelisku.
    Helena - została nauczycielką
    Józef - ukończył medycynę w Warszawie. Był znakomitym lekarzem i ordynatorem w warszawskim Szpitalu Dzieciątka Jezus.

Moja rodzina

Mój mąż
    Piotr Curie - zajmował się badaniem właściwości magnetycznych i elektrycznych kryształów, a także promieniotwórczością i jej oddziaływaniami na organizmy żywe. W roku 1880 odkrył zjawisko piezoelektryczności. Wraz ze mną w roku 1898 odkrył dwa pierwiastki: rad i polon. W roku akademickim 1904-1905 został profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Paryskiego na Wydziale Matematyczno-Fizycznym. W 1905 roku został członkiem Francuskiej Akademii Umiejętności.
    Nasze córki
    Irena - wraz z mężem Fryderykiem Joliot otrzymała Nagrodę Nobla z chemii za odkrycie zjawiska sztucznej promieniotwórczości.
    Ewa - w czasie II Wojny Światowej była korespondentem wojennym. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i tam zmarła 22 października 2007 r., mając prawie 104 lata.