This website works best with JavaScript enabled
Herb bip logo

Przygotowania do egzaminu to przede wszystkim bieżąca praca. Powspominajmy: próbny egzamin, sobotnie sesje przed egzaminem, Drużynowy Konkurs Polonistyczny.

 

Turniej PolonistycznyNasz Ósmoklasista Humanista już za nami!

Dnia 20 maja na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbyła się pierwsza historyczna edycja Szkolnego Turnieju Polonistycznego pod nazwą „Nasz Ósmoklasista Humanista”. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas ósmych.

Celem konkursu było utrwalenie wiedzy i umiejętności polonistycznych a tym samym sprawdzenie się uczniów przed zbliżającym się egzaminem.

Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszej części każda z drużyn odpowiadała na 10 pytań teoretycznych, druga zaś była rundą finałową złożoną z dwóch zagadnień sprawdzających umiejętność redagowania różnych form wypowiedzi.

Po zakończeniu zmagań, sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów jury ogłosiło końcowe wyniki. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy 8 A, którzy nieznacznie wyprzedzili swoich kolegów z równoległej klasy 8 B.

Organizatorem konkursu oraz autorem pytań był Artur Wasylik - nauczyciel języka polskiego.

Uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności, którymi wykazali się podczas konkursowych zmagań, a wszystkim uczniom klas ósmych życzymy samych sukcesów na egzaminach.

 

 

 

DZIEŃ EGZAMINU

 

Zdrowie jest postrzegane przez współczesnego człowieka jako jedna z najbardziej znaczących wartości w jego życiu. Umiejętności i nawyki związane ze stylem życia, a więc i te, które dotyczą zdrowia kształtują się we wczesnym okresie życia. W ubiegły piątek (20.05.2022 r.) w stołówce szkolnej uczniowie klas: III A, III B, III C i III D zmierzyli się w Drużynowym Turnieju Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu organizowanym przez świetlicę szkolną. Celem turnieju było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym i zdrowym środowisku oraz stwarzanie sytuacji do kształtowania w uczniach postawy prozdrowotnej. Wiedza uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Wyłoniono następujących zwycięzców:
miejsce – klasa III C w składzie: Wiktoria Janka, Milena Marszałek i Filip Macioszczyk, miejsce – klasa III B w składzie: Lena Kostek, Roksana Nowak i Mikołaj Błaszczyk, miejsce – klasa III D w składzie: Ewa Łabędzka, Kuba Żelazny i Seweryn Kaliński,
Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za udział otrzymali również reprezentanci kl. III A w składzie: Amelia Radwańska, Lena Szulczyńska i Kajetan Malczyk.
Wszystkim uczniom gratulujemy i przesyłamy słowa uznania za wysoki poziom wiedzy. Fundatorem nagród była świetlica szkolna SP 4 oraz prywatny sponsor.
 

Zebranie z rodzicami pierwszoklasistów | Szkoła Podstawowa nr 13 w  Piotrkowie Trybunalskim im. Trybunału Koronnego

 

Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych na spotkanie, które odbędzie się 7 czerwca o godz 16.30 na stołówce szkolnej.

 

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do organizacji wycieczki w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Z dofinansowania skorzystają  uczniowie z klas 5a, 7b. Podczas trzydniowego wyjazdu wraz z opiekunami zwiedzą:

  1. Muzeum Narodowe we Wrocławiu – gmach główny
  2. Muzeum Narodowe we Wrocławiu- Panorama Racławicka
  3. Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Pawilon Czterech Kopuł
  4. Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego im. Władysława Rydzewskiego
  5. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego
  6. Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie
  7. Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Muzeum Etnograficzne
  8. Wrocław – Hala Stulecia

 

Szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki klikając w poniższy link: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

Klikając w poniższy link można sprawdzić listę szkół, którym zostało przyznane dofinansowanie:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/lista-wnioskow-rekomendowanych-do-dofinansowania-w-ramach-przedsiewziecia-poznaj-polske

 

Z inicjatywy Gminy Polkowice w miesiącu kwietniu uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli szansę uczestniczyć  w warsztatach profilaktycznych realizowanych metodą dramy. Realizatorem była Fundacja Edukacji i Kultury „DramaWay”.

Warsztaty poruszały tematykę profilaktyki alkoholowej i przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym podejmowanych przez młodzież. Uczniowie pod okiem specjalistów doskonalili swoje kompetencje związane ze stawianiem granic, asertywnością, przewidywaniem konsekwencji własnych działań.

Spotkania okazały się ważne dla uczniów, specyfika dramy bazująca na kreatywności i zaangażowaniu, tworzeniu opowieści i metafor pozwoliła uczniom na odgrywanie ról w sposób symboliczny. Jednocześnie mając swoje rzeczywiste odzwierciedlenie w ich życiu.

 

 

 

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej Szkoły zajęły III miejsce w dwóch kategoriach: 
 
W kategorii: SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III:
3 miejsce zdobyła: Milena Marszałek z klasy 3C
 
natomiast w kategorii: SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII – VIII
3 miejsce zdobyła Julia Janas z klasy 7B
 
Serdecznie gratulujemy zajęcia tak wysokiego miejsca! 
 

Jesteśmy na facebooku 

Jak do nas trafić 

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Polkowicach

ul. Hubala 3
59-100 Polkowice
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 53 70
Fax: 76 746 53 71

sekretariat@sp4.polkowice.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440