Po raz kolejny uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu wraz z opiekunami aktywnie włączyli się do tej ogólnopolskiej akcji.
Hasło tegorocznego finału to "Wiatr w żagle". Orkiestra gra "dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

Z przyjemnością informujemy, że klasy 2a i 3a edukacji wczesnoszkolnej otrzymały certyfikat uczestnictwa w projekcie "Lekturki spod chmurki". To nowatorski program, który w interesujący, kreatywny i niesztampowy sposób traktuje lekcje języka polskiego. Ma na celu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, a także integrację zespołu klasowego. W ramach projektu uczniowie wykonali plakaty do przeczytanych lektur, które następnie ozdobiły szkolne korytarze. Zaprojektowali zakładki do książek, słuchali czytanych przez gości fragmentów lektur. Każdy uczestnik projektu otrzymał Lekturnik, w którym zamieszcza notatki, rysunki, a także propozycje gier z bohaterami omawianych utworów. Po zrealizowaniu projektu wszyscy uczniowie otrzymają dyplom potwierdzający uczestnictwo w programie.

Konkurs dla dzieci, rodziców, opiekunów i dziadków ,, Zimowe ptaki 2019” –rozstrzygnięty!

Zaangażowanie uczniów oraz dorosłych w twórcze działania przerosło oczekiwania Jury.

Wykorzystano zaskakujące materiały oraz zastosowano techniki, które dały artystyczne efekty: ptaki z chusteczek higienicznych, ptaki z żarówek, drewienek , szyszek , wełny, piór   zdobią naszą choinkę oraz siedzą na patyczkach w holu naszej szkoły. Dziękujemy rodzicom, opiekunom oraz dziadkom za chęć uczestniczenia  z dziećmi w tej zimowej przygodzie.

I MIEJSCE-Lena Tkaczyk IIa, II MIEJSCE-Aleksander Medyński kl. Ic , III MIEJSCE-Laura Sawa kl.II b.

Wyróżnienia : Kuba Tetera  IIa, Karolina Sawińska Ic, Wiktoria Mazurczak Id, Kuba Żelazny Id, Lena Szulczyńska Ia, Antonina Rakowska Ia.

Gratulacje ! org. Świetlica szkolna, B.Gawlak-Pokrywka.

W dniach 16–20 grudnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w kampanii fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Celem akcji jest propagowanie wśród dzieci i rodziców wysyłania życzeń świątecznych w sposób tradycyjny – odejście od technologii na rzecz tradycji. Dzieci w szkole ozdabiały kartki świąteczne, aby móc je zabrać do domu, a następnie wraz z rodzicami - zaadresować i wysłać.