Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Polkowicach informuje, że egzamin gimnazjalny odbędzie się w przewidywanym terminie:

Środa 10.04.2019 r – część humanistyczna
Czwartek 11.04.2019 r. – część matematyczno – przyrodnicza
Piątek 12.04.2019 r. – część z języka obcego

Uczniowie przychodzą do szkoły o godzinie 8.30 w stroju galowym. Przypominamy, że obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę urządzeń elektronicznych.  Gimnazjaliści, powinni zabrać ze sobą długopis z czarnym tuszem (dodatkowo linijkę na matematykę).

Instytucje, które sprawują opiekę nad uczniami podczas strajku.

Rodzice dzieci, dla których zabraknie miejsca w szkołach  i przedszkolu, zanim odwiozą je do jednej z jednostek gminnych oferujących opiekę zastępczą, powinni zatelefonować, aby upewnić się, czy są tam jeszcze wolne miejsca.

- Polkowickie Centrum Animacji, tel. (76) 746 88 10,

- Wiejski Ośrodek Kultury, tel. (76) 845 96 56,

- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, tel. (76) 723 96 66,

- Ośrodek Pomocy Społecznej, tel. (076) 724 67 00,

- Uczelnia Jana Wyżykowskiego, tel. (076) 746 53 53.

Szanowni Państwo!

Komitet Strajkowy Szkoły Podstawowej nr  4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Polkowicach ogłosił strajk nauczycieli od 8 kwietnia 2019 r.

W związku z powyższym – aż do odwołania:

• nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne,
  • dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę zapewnienia opieki dzieciom, czynna będzie świetlica,
  • obiady będą wydawane w godzinach pracy stołówki szkolnej.

Postaramy się na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny i stronę internetową przekazywać Państwu istotne informacje: m.in. dotyczące egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4  im. Marii Skłodowskiej - Curie w Polkowicach

Dnia 2 kwietnia 2019 r. klasy edukacji wczesnoszkolnej obchodziły międzynarodowy dzień książki dla dzieci. To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.
W klasach dzieci opowiadały o przygodach bohaterów swoich ulubionych książek, wykonywaliśmy także karty pracy dotyczące ulubionej książki naszych uczniów. Nasi uczniowie wiedzą już, że książki mają wiele zalet. Dostarczają im wiedzy, rozwijają ich wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia oraz kojarzenia faktów.
Warto zachęcać dzieci do czytania książek.
Dnia 3 kwietnia 2019 roku klasy – 4 a, 5 a, 5 b uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarzem Markiem Koziołem, które odbyło się w szkolnej bibliotece.
Autor książek dla młodzieży opowiedział o swoich podróżach, doświadczeniach i zainteresowaniach. Nasi uczniowie mieli możliwość poznać bohaterów jego książek, jak również uczestniczyć w doświadczeniach z elektrycznością.

Od dnia 26 marca w naszej szkole trwa kiermasz  wielkanocny, zorganizowany przez nauczycieli świetlicy. Sprzedawane są ręcznie wykonane prace naszych uczniów. Dużą popularnością cieszą się palmy wielkanocne, ozdoby gipsowe oraz wianki. Kiermasz odbywa się w przedświątecznej, wiosennej atmosferze. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzają nasze stanowisko.