This website works best with JavaScript enabled
Herb bip logo

Czy potrafisz rozpoznać smak banana z zawiązanymi oczami? Czy pizza jest zdrową przekąską? Z czego można zrobić pyszne ,,kulki mocy”?

Na te i inne pytania nasze dzieci potrafią odpowiedzieć bez problemu, ponieważ w roku szkolnym 2018/2019 brały czynny udział w Ogólnopolskim Programie "Zdrowo jemy ze szkołą na widelcu” prowadzonym w świetlicy szkolnej. W ramach zakończenia projektu w dniu 11.06.19r. na przerwach odbyły się dwa konkursy. Pierwszy stawiał naszych najmłodszych i tych starszych przez zadaniem, które polegało na odgadnięciu jaki to owoc/warzywo po smaku, z zawiązanymi oczami. Kolejnym zadaniem było wybranie tylko zdrowych przekąsek spośród kilku przykładów. Obyły się również warsztaty, podczas których uczniowie wykonali zdrowe słodycze "kulki mocy” z suszonych daktyli i moreli. Dzięki stołówce szkolnej mogliśmy skosztować pysznych naturalnych soków z wyciskarki wolnoobrotowej, a były to smaczne zestawy z buraka i marchewki, jarmużu i i pomarańczy oraz jabłka i marchewki. A na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w roli królika symbolu tego programu. Dziękujemy chłopcom ze starszych klas za przygotowanie oprawy muzycznej.

Organizator: Świetlica dziecięca przy SP 4 w Polkowicach.

W ramach szkolnego projektu „2019-Rok matematyki” w stołówce naszej szkoły odbyła się impreza przygotowana przez uczniów ze świetlicy szkolnej . Podczas przerwy obiadowej dzieci miały okazję, aby wykazać się doskonałymi umiejętnościami matematycznymi „Na matematycznych stołach” rozmieszczone były różne równania, krzyżówki, zadania logiczne, które zostały z łatwością rozwiązane przez uczniów. Doskonała zabawa podczas spożywania obiadu, przyniosła wiele radości i uśmiechu. Życzymy wszystkim takiego optymistycznego i smacznego podejścia do matematyki.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach

wraz z wychowawcami serdecznie zapraszają

szanownych Rodziców uczniów przyszłych

klas pierwszych

na spotkanie informacyjne,

które odbędzie się 12 czerwca 2019r. o godz. 16.30

w budynku szkoły, ul. Hubala 3

W dniach 11-18.05.2019r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii. Tym razem zwiedziliśmy Anglię i malowniczą Kornwalię. Londyn, Bath, Stonehenge przywitały nas niesamowitą słoneczną pogodą a krajobrazy na Land’s End, Tintagel Castle i St Michael’s Mount zachwyciły swoim urokiem. Przede wszystkim po całym roku nauki mogliśmy wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego w rozmowach z rodzinami goszczącymi nas w Anglii i Kornwalii i po raz kolejny udowodnić sobie, że „z językami, wszędzie jesteś w domu” ( cyt.Edward De Waal).

W dniu 04.04.2019 r. (czwartek) odbyły się kolejne warsztaty wielkanocne pn. ,,Świąteczne zdobienie”. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego wykonania m.in. palmy wielkanocnej, ozdobienia kartonowych motywów świątecznych metodą decoupage oraz udekorowania styropianowych ptaszków cekinami. Dużą popularnością cieszyły się również jajka wykonane metodą filcowania na sucho. Jak co roku, gościliśmy u sobie instruktorów z Wiejskiego Ośrodka Kultura w Sobinie. Dzięki nim dzieci i ich rodzice mieli możliwość spróbować swoich sił i wykonać jajka wielkanocne wyplatane z rattanu. Dziękujemy wszystkim osobom za uczestnictwo i duże zaangażowanie oraz zapraszamy na kolejne warsztaty.

Jesteśmy na facebooku 

Jak do nas trafić 

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Polkowicach

ul. Hubala 3
59-100 Polkowice
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 53 70
Fax: 76 746 53 71

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440