Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Sprawny Dolnoślązaczek”, który ma na celu zachęcać uczniów klas I-III szkoły podstawowej do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Arkadiusz Michalski to wychowanek Klubu Podnoszenia Ciężarów Górnik Polkowice, obecnie reprezentujący barwy Budowlanych Opole. Podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Bukareszcie zdobył złoty medal, a na mistrzostwach świata wywalczył brązowy medal.

Dnia 04.12.2018r. gościli w naszej szkole ratownicy górniczy. Panowie: Rafał Kadłubicki oraz Robert Bukraba zostali zaproszeni na spotkanie z uczniami klas 3 gimnazjum w ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowego.

Spotkanie miało charakter ciekawych warsztatów, podczas których uczniowie poznali specyfikę pracy ratowników.   Ratownicy opowiedzieli uczniom o trudnych sytuacjach zagrożenia życia i udzielili instruktażu udzielania pierwszej pomocy w każdej z opisanej sytuacji. Młodzież przeszła także krótki kurs prawidłowego ratowania życia podczas praktycznych ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

W dniu 22 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu szkolnego pt. ,,Czytanie jest oki!" - czytają znane osoby. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć w swojej świetlicy Panią dyrektor Mariolę Traczyk, która przeczytała Nam opowiadanie z morałem Jadwigi Jasny pt. ,,O Królewnie Kartoflance i kucharzu Czarodzieju". Opowieść wzbudziła duże zainteresowanie. Czekamy więc na kolejne spotkanie.

Kuratorium Oświaty wraz z Telewizją Wrocław po raz kolejny organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji.

Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, tysiące polskich dzieci, które w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. I ty możesz podzielić się z nimi tym co masz. Potrzebne są: słodycze, herbata, konserwy, cukier, makaron, ryż, środki czystości, a także wyprawki szkolne: zeszyty, bloki, długopisy itp.

Prosimy o włączenie się w akcję wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców.

Na szkolny wolontariat zbierać będzie dary do 18 grudnia w sali 212.

Dziękujemy:)