Dnia 15.01.2019r. klasa 1b wraz z opiekunami spędziła cudowny czas w zimowej atmosferze w Jakuszycach. Dzieci po raz pierwszy po krótkim instruktażu - jeździły na nartach biegowych. Radości i śmiechu nie było końca. Na koniec naszej wycieczki bawiliśmy się wspólnie na śniegu. Wróciliśmy cali i zdrowi a przede wszystkim szczęśliwi :).

Czwartek 24 stycznia klasa 1a wraz z opiekunami spędziła na nartach biegowych w Jakuszycach. Emocji było co niemiara, przecież dla wielu maluchów był to debiut w tej dyscyplinie sportu. Po krótkim instruktażu pierwszaki wyruszyły na tor i radziły sobie naprawdę dobrze. Nie zniechęcały ich nawet zbyt częste upadki czy poplątane nogi. Wiele emocji doświadczyły również podczas zabawy w śniegu, którym można było się nacieszyć do woli, wszak w Polkowicach jest go jak na lekarstwo… Wszyscy wrócili cali, zadowoleni i pozytywnie nastrojeni.

Dnia 24 stycznia w świetlicy w ramach cyklu zajęć „Poznajemy zasady savoir –vivre” odbyła się lekcja „Zasady nakrywania do stołu”. Cenne wskazówki przekazał uczniom Szef stołówki szkolnej Pan Jarosław Werner. Zademonstrował dwa rodzaje nakryć do stołu – podstawowe oraz rozszerzone. Podczas zajęć dzieci mogły utrwalić zdobyte wiadomości poprzez samodzielne ćwiczenia nakrywania do stołu. Bardzo dziękujemy Szefowi kuchni za ciekawą i praktyczną lekcję!!!

Ferie zimowe tuż, tuż. Z tej okazji klasy edukacji wczesnoszkolnej odwiedził Pan Policjant, który informował naszych uczniów o tym jak bezpiecznie spędzać wolny czas. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach - udzielając odpowiedzi na pytania, które zadawał nasz gość. Dla pilnych i grzecznych uczniów Pan Policjant miał gadżet w postaci odblasku, który w znaczący sposób poprawia widoczność pieszych po zmroku.

W akcji zbierania do puszek wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W niedzielę 13 stycznia z samego rana odbyła się odprawa uczniów w sztabie w Polkowickim Centrum Animacji. Dwadzieścioro jeden uczniów z naszej szkoły  z ogromnym zapałem wyruszyło z puszkami na ulice Polkowic. Akcję w naszej szkole koordynowała p. Dorota Dziekan.

W ramach całej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab w Polkowicach zebrał 44780,13. Dziękujemy naszym wolontariuszom za udział w akcji.