This website works best with JavaScript enabled
Herb bip logo

Czy potrafisz rozpoznać smak banana z zawiązanymi oczami? Czy pizza jest zdrową przekąską? Z czego można zrobić pyszne ,,kulki mocy”?

Na te i inne pytania nasze dzieci potrafią odpowiedzieć bez problemu, ponieważ w roku szkolnym 2018/2019 brały czynny udział w Ogólnopolskim Programie "Zdrowo jemy ze szkołą na widelcu” prowadzonym w świetlicy szkolnej. W ramach zakończenia projektu w dniu 11.06.19r. na przerwach odbyły się dwa konkursy. Pierwszy stawiał naszych najmłodszych i tych starszych przez zadaniem, które polegało na odgadnięciu jaki to owoc/warzywo po smaku, z zawiązanymi oczami. Kolejnym zadaniem było wybranie tylko zdrowych przekąsek spośród kilku przykładów. Obyły się również warsztaty, podczas których uczniowie wykonali zdrowe słodycze "kulki mocy” z suszonych daktyli i moreli. Dzięki stołówce szkolnej mogliśmy skosztować pysznych naturalnych soków z wyciskarki wolnoobrotowej, a były to smaczne zestawy z buraka i marchewki, jarmużu i i pomarańczy oraz jabłka i marchewki. A na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w roli królika symbolu tego programu. Dziękujemy chłopcom ze starszych klas za przygotowanie oprawy muzycznej.

Organizator: Świetlica dziecięca przy SP 4 w Polkowicach.

Jesteśmy na facebooku 

Jak do nas trafić 

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Polkowicach

ul. Hubala 3
59-100 Polkowice
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 53 70
Fax: 76 746 53 71

sekretariat@sp4.polkowice.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440