Czy potrafisz rozpoznać smak banana z zawiązanymi oczami? Czy pizza jest zdrową przekąską? Z czego można zrobić pyszne ,,kulki mocy”?

Na te i inne pytania nasze dzieci potrafią odpowiedzieć bez problemu, ponieważ w roku szkolnym 2018/2019 brały czynny udział w Ogólnopolskim Programie "Zdrowo jemy ze szkołą na widelcu” prowadzonym w świetlicy szkolnej. W ramach zakończenia projektu w dniu 11.06.19r. na przerwach odbyły się dwa konkursy. Pierwszy stawiał naszych najmłodszych i tych starszych przez zadaniem, które polegało na odgadnięciu jaki to owoc/warzywo po smaku, z zawiązanymi oczami. Kolejnym zadaniem było wybranie tylko zdrowych przekąsek spośród kilku przykładów. Obyły się również warsztaty, podczas których uczniowie wykonali zdrowe słodycze "kulki mocy” z suszonych daktyli i moreli. Dzięki stołówce szkolnej mogliśmy skosztować pysznych naturalnych soków z wyciskarki wolnoobrotowej, a były to smaczne zestawy z buraka i marchewki, jarmużu i i pomarańczy oraz jabłka i marchewki. A na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w roli królika symbolu tego programu. Dziękujemy chłopcom ze starszych klas za przygotowanie oprawy muzycznej.

Organizator: Świetlica dziecięca przy SP 4 w Polkowicach.