This website works best with JavaScript enabled
Herb bip logo

Dzień 2 września był radosnym spotkaniem z koleżankami i kolegami po wakacyjnym wypoczynku, ale przede wszystkim stał się niezwykłym  przeżyciem dla nowo przyjętych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Wrzesień przede wszystkim kojarzy się z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć tego, co wydarzyło się 1 września 1939 roku. Był taki wrzesień… II wojna światowa ogarnęła, jak epidemia jakiejś strasznej choroby, kolejne kraje. Było to najpotężniejsze, najszerzej oddziałujące i zapewne najstraszniejsze wydarzenie w historii ludzkości. Od pierwszych chwil jej trwania cierpiała zniewolona ludność cywilna. Agresor siał spustoszenie, stosował przemoc, mordował kobiety, mężczyzn i dzieci. A jeszcze wczoraj były wakacje…

Z okazji 80–lecia wybuchu II wojny światowej w Szkole Podstawowej nr 4  odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci posła II RP Macieja Rataja. Niech jego słowa: ,,Winni jesteśmy wobec kraju (…) zapomnieć nareszcie o tym, co nas dzieli, a pomyśleć o tym, co nas może jednoczyć'’ przyświecają uczniom,  nauczycielom i  pracownikom Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach w ich codziennej pracy.