This website works best with JavaScript enabled
Herb bip logo

26 września każdego roku w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Jego celem jest zachęcanie do nauki języków obcych wszystkich mieszkańców naszego kontynentu.

W Szkole Podstawowej nr 4  w Polkowicach o święcie tym przypomniała uczniom audycja radiowa, zawierająca ciekawe informacje o różnych językach z różnych zakątków świata, ze szczególnym uwzględnieniem języków europejskich. Ponadto z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa konkursy – plastyczny oraz językowy.

W pierwszym z nich wzięli chętni uczniowie z klas I - VIII, którzy wykonali plakaty popularyzujące naukę języków obcych. Najładniejsze z ich prac zostały następnie wyeksponowane na wystawie na parterze budynku szkoły.

W drugim konkursie, zatytułowanym „ Jaki to język?”, uczestniczyły dwuosobowe zespoły z klas IV -VIII. Co ciekawe, nie musieli to być uczniowie z najlepszymi ocenami z języków obcych, ponieważ test sprawdzał bardziej intuicję językową niż znajomość słownictwa czy gramatyki. Zadaniem uczniów było m. in. dopasowanie alfabetu do konkretnego języka i odgadnięcie, w jakim języku został napisany tekst lub zaśpiewana piosenka.

Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła klasa VIII a, drugie – ex equo klasa VI a i VI b, a trzecie - klasa V.  Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, które osobiście wręczyła im Pani Dyrektor Mariola Król. Serdecznie gratulujemy!