Drodzy Uczniowie i Rodzice,

po analizie sytuacji w szkole i w gminie, opinii rodziców i nauczycieli dyrektor szkoły ustala następujące zasady i harmonogram zakończenia roku szkolnego 2019/2020:

Dla uczniów kończących etapy edukacyjne (klasy III i VIII) zaplanowane są krótkie, symboliczne spotkania uczniów (bez podziału na grupy) z wychowawcą i dyrekcją szkoły, bez udziału rodziców. Udział uczniów w spotkaniach jest dobrowolny.

W uroczystościach mogą wziąć udział osoby zdrowe, bez objawów chorobowych, nie zamieszkujące wspólnie z osobami przebywającymi na kwarantannie. Symboliczne akademie przygotowane zostaną z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Przy sprzyjającej pogodzie, czyli w przypadku organizacji spotkania na terenie zewnętrznym, rodzice mogą obserwować rozdanie świadectw z miejsca dla nich przeznaczonego, z zachowaniem dystansu społecznego. Jeśli spotkania będą  przeniesione na salę fitness, rodzice nie będą mogli wejść do budynku szkoły.

• Klasa III b, wych. p. Daria Bigda

Termin: 26 czerwca b.r. godzina 9.00-9.45

• Klasa III a, wych. p. Agnieszka Sypko

Termin: 26 czerwca b.r. godzina 10.30-11.15

• Klasa VIII, wych. p. Ewa Horoszczak-Isztwan

Termin: 26 czerwca b.r. godzina 16.00-17.15

Miejsce: teren zewnętrzny szkoły

Szczegóły dotyczące miejsca, formy, logistyki i zasad bezpieczeństwa będą przekazane  przez wychowawców klas.

W piątek 26 czerwca 2020r. dyrektor szkoły zaprasza nagrodzonych uczniów z klas I-VI na spotkanie o godz. 12.30. Listy uczniów wyróżnionych (świadectwa z wyróżnieniem, stypendium szkolne lub sportowe, osiągnięcia w konkursach) będą podane w terminie późniejszym. Udział w ww. spotkaniu jest dobrowolny.

Uczniowie nie wnoszą nic na teren szkoły.

W piątek 26 czerwca b.r. dla uczniów klas Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIb, V, VIa, VIb  zorganizowane  będą spotkania online  z wychowawcami. Godzinę i formę spotkania ustalają wychowawcy.

Świadectwa promocyjne ww. oddziałów klasowych uczniowie/rodzice mogą odbierać w sekretariacie szkoły od poniedziałku 29 czerwca 2020r. Uczniowie/rodzice do budynku szkoły będą wpuszczani pojedynczo. Świadectwo będzie również do odbioru 1 września 2020r.

Uczniowie klas VIII, którzy nie będą uczestniczyć w uroczystym apelu 26 czerwca b.r., zapraszamy po odbiór świadectwa do sekretariatu szkoły, w innym terminie.

Wszelkie pozaszkolne formy spotkań wychowawców z uczniami/rodzicami możliwe są za obopólną zgodą. Proszę zachować środki ostrożności.

Organizacja zakończenia roku szkolnego przedstawiona w harmonogramie odbiega od tradycyjnego. Nie uda nam się zobaczyć ze wszystkimi uczniami szkoły. Jednak wierzymy, że spotkania, również te wirtualne będą wzruszające i radosne. Do zobaczenia!

Mariola Król