This website works best with JavaScript enabled
Herb bip logo

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem akcji jest promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety.

 W tym dniu wszyscy uczniowie klas I – III na lekcjach obejrzeli filmy edukacyjne, prezentacje, rozmawiali o zagrożeniach oraz  o tym, co mogliby zrobić pożytecznego dla Ziemi. Poruszono problemy tj. zanieczyszczenia powietrza, wody, gleby, segregacja odpadów, recykling.

 Dodatkowo w klasach wychowawcy podejmowali różne działania. W klasie 1a uczniowie na lekcji informatyki rysowali w programie w Paint plakat z tej okazji, a w ramach zadania  domowego uczniowie mieli sprawić prezent Ziemi - potem chwalili się swoimi działaniami - wynosili śmieci, segregowali śmieci, sprzątali swój pokój, gasili światło, wcześniej niż zwykle wyłączali komputer, sadzili kwiaty w ogrodzie i w doniczkach. W klasie 2d chętne dzieci wykonały eksperyment, gdzie w efekcie końcowym wyszedł obraz Ziemi, niektóre wykonały swój recykling, czyli nadały starym rzeczom drugie życia.

 Klasa 3a wykonywała plakat, bawiła się w segregowanie śmieci on-line oraz pisemnie odpowiadała na pytanie: Co ja - mały mieszkaniec Ziemi - mogę zrobić, aby chronić swoją planetę? Podczas zajęć komputerowych przepisywała notatkę o idei Dnia Ziemi.

 W klasach IV – VII zagadnienia związane z Dniem Ziemi omówiono na lekcjach przyrody i biologii.

Uczniowie klasy IVa, IVb i VI wzięli udział w Quizie Ekologicznym.

 Klasa VII a  i VII b (przedstawiciele klas)  w czwartek 22 kwietnia realizowali rozpoczęty jesienią projekt „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”. Uczniowie wraz z opiekunami na terenie przyszkolnego ogrodu zaimpregnowali i zamontowali budki lęgowe dla ptaków oraz hotele dla owadów.

 WYNIKI QUIZU EKOLOGICZNEGO:

 Klasy IV

 I miejsce – Andrzej Dziura – IVa

I miejsce – Konrad Mroczko - IVa

II miejsce – Nadia Migo - IVa

III miejsce – Magda Domagalska - IVa

 

Klasa VIa

I miejsce - Szymon Romański

II miejsce - Kordian Nagrodzki

III miejsce - Zofia Stępień

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom gratulujemy!

 

Jesteśmy na facebooku 

Jak do nas trafić 

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Polkowicach

ul. Hubala 3
59-100 Polkowice
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 53 70
Fax: 76 746 53 71

sekretariat@sp4.polkowice.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440