Rozumiem, co czytam!
Dnia 17 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla klas IV. Wzięło w nim udział 10 uczniów reprezentujących klasy czwarte: a i b.
W miłej i przyjaznej atmosferze uczniowie sprawdzili swoją umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem, rozwiązując zadania związane z przeczytanym tekstem. W tym roku postawiono na różnorodność: uczestnicy odpowiadali na pytania do tekstu, szukali przymiotników, rzeczowników i czasowników, liczyli akapity, wykazali się znajomością synonimów i antonimów oraz umiejętnością rozwiązywania rebusów. Na koniec mieli przekonać rówieśników do czytania baśni.
Miło nam poinformować, że I miejsce zdobyła Julia Biedrzycka , II miejsce – Daria Mazurkiewicz, a III miejsce – Julia Kąca. Wszystkie dziewczynki są uczennicami klasy IVa.
Laureatki konkursu otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i słodki upominek.
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów.