Wzorem ubiegłych lat  nasi uczniowie klas 8 kontynuowali realizację projektu ekologicznego pod nazwą: „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”. To program aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność  i otoczenie człowieka. W ramach ostatniej części  projektu w dniach 26 i 27 kwietnia 2022 r. uczniowie uczestniczyli w jednodniowej wycieczce ekologicznej do Myśliborza. Odbyły się tam zajęcia w Wąwozie Myśliborskim, podczas których uczniowie rozpoznawali różne gatunki drzew i roślin. Korzystali przy tym z wiedzy i doświadczenia pani przewodnik oraz samodzielnie przy pomocy atlasu przyrodniczego opisywali różnorodne elementy natury. To fantastyczna dawka wiedzy z zakresu geologii, geografii i botaniki. Podczas wędrówki malowniczą, kasztanową aleją wszyscy delektowali się delikatnym szumem potoku Jawornik. Wraz z każdym kolejnym krokiem uczniowie odczuwali coraz mocniej aurę tajemniczości i urok bajkowego wąwozu. Z dużym zainteresowaniem zwiedzili  Małe Organy Myśliborskie i podziwiali  Sowią Skałkę. Wrażenia podczas tej wycieczki były niezwykłe i na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.  Opiekunem projektu była  pani Ewa Mowczan.

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /sp4/modules/mod_bt_googlemaps/tmpl/default.php on line 78