Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /sp4/plugins/system/bonusframework/assets/lessphp/lessc.inc.php on line 717

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /sp4/plugins/system/bonusframework/assets/lessphp/lessc.inc.php on line 1768

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /sp4/plugins/system/bonusframework/assets/lessphp/lessc.inc.php on line 2424

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /sp4/plugins/system/bonusframework/assets/lessphp/lessc.inc.php on line 2478
Herb bip logo

18-20 maja 2022r. uczniowie klas 5a i 7b uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej w ramach projektu ministerialnego „Poznaj Polskę”.

Pierwszym obiektem zwiedzania  było Centrum Nauki Hydropolis, uczniowie mieli możliwość odkrywania zjawisk związanych z wodą z pogranicza biologii, fizyki i chemii, ze strony teoretycznej, jak i praktycznej. Kolejną atrakcją była Panorama Racławicka, gdzie obrazowo uczniowie pogłębili wiedzę związaną z bitwą pod Racławicami oraz poznali historię powstania obrazu. W Hali Stulecia, za pomocą wirtualnych gogli  zaprezentowano uczniom panoramę Wrocławia, w tym miejscu poznali również  spełnienie warunków kryterium wpisu budowli na listę UNESCO. Dodatkową atrakcją był multimedialny pokaz fontann. W Muzeum Etnograficznym odbyła lekcja z przewodnikiem, a w gmachu głównym Muzeum Narodowego lekcja muzealna. W Pawilonie Czterech Kopuł  obejrzeli ekspozycję polskiej sztuki współczesnej. W Ogrodzie Botanicznym uczniowie podziwiali kwitnące rododendrony, kosaćce, drzewo chusteczkowe. Ogólną wiedzę z zakresu zoologii, ornitologii oraz ekologii i ochrony środowiska uczniowie mieli okazję poszerzyć w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas całej wycieczki uczestnicy szukali wrocławskich krasnali.

Podczas wycieczki przeprowadzono zajęcia lekcyjne, poza budynkiem szkoły, na uwagę zasługuje fakt możliwości uczenia się opartego na praktycznym odkrywaniu śladów historii oraz eksperymentowaniu w centrum nauki. Wycieczka stworzyła uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Cele główne wycieczki, czyli poznanie Polski (Wrocław), jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki zostały zrealizowane.

 

Jesteśmy na facebooku 

Jak do nas trafić 


Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /sp4/modules/mod_bt_googlemaps/tmpl/default.php on line 78

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Polkowicach

ul. Hubala 3
59-100 Polkowice
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 53 70
Fax: 76 746 53 71

sekretariat@sp4.polkowice.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440