LITERACKA SOBOTA O RÓŻANYM ZAPACHU

środa, 13 września 2023

📚📚Literacka sobota📚📚 o różanym zapachu …🌹🌹🌹
W tym roku przypada XII Edycja Narodowego Czytania📚 pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kolejnym wielkim dziełem literatury polskiej, które zostało w tym roku wyróżnione, stała się powieść📚 pt. „Nad Niemnem” - Elizy Orzeszkowej. Wzorem lat ubiegłych nasza społeczność szkolna👧🧒👩‍🦰🧑‍🦰👱‍♀️ włączyła się w tę szlachetną, czytelniczą akcję. W minioną sobotę 9️⃣ września 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ r. przy pięknej słonecznej pogodzie☀️☀️☀️ na dziedzińcu szkolnym odbyła się niezwykła impreza integracyjna, której celem było włączenie się naszej społeczności szkolnej w ogólnopolską akcję czytelniczą a jednocześnie upamiętnienie patronki naszej szkoły - Marii Skłodowskiej - Curie👵. Podczas czytania🗣 fragmentów prozy towarzyszył obecnym niezwykle podniosły nastrój, którego dopełnieniem była refleksyjna muzyka🎶. Po odczytaniu wybranych fragmentów powieści, obecni uczniowie wraz z dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi udali się na zieloną💚 alejkę przed wejściem do szkoły, gdzie zostały zasadzone🌹🌹🌹 „Róże dla Patronki”🌹🌹🌹 w związku ze zbliżającą się uroczystością nadania naszej szkole nowego sztandaru. Rabata różana🌹🌹🌹 powstała we współpracy z rodzicami👱‍♀️👱‍♂️, za co serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy🧡💜❤️💚. Posadzono❗️ 1️⃣9️⃣ ❗️krzaków róż🌹, w tym 5️⃣ krzaków odmiany Meilomit (Róża Marii Skłodowskiej-Curie)🌹.
Po zakończeniu części oficjalnej, dzieci👧🧒 rozkoszowały się smakiem różanej waty cukrowej i pysznego popcornu a🍿 dorośli z nostalgią przypomnieli sobie smaki dzieciństwa. Poczęstunek🍭🧁 został przygotowany przy pomocy urządzeń podarowanych naszej szkole przez Radę Rodziców.
Dziękujemy pracownikom stołówki szkolnej, którzy stanęli na wysokości zadania !
Wiele radości sprawiły uczestnikom zorganizowane warsztaty artystyczne🎨♟🖍🖌✂️ (słoiczki sensoryczne oraz z kolorową solą, nauka wykonania róż techniką origami oraz cukierkową - z krepiny) i mini-doświadczenia np. wybuchający wulkan⛰
Podczas sobotniego „Narodowego Czytania z Marią Skłodowską-Curie” była okazja do wręczenia nagród dla uczestników szkolnego wakacyjnego 🏖🏔 konkursu fotograficznego📸 ,,Selfie z książką".
❤🧡Dziękujemy Panu Konradowi Janka za pomoc🙂 📸📸📸

red. admin

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: