WYPOSAŻENIE SZKOŁY W SPRZĘT DO NAUCZANIA ZDALNEGO

poniedziałek, 1 czerwca 2026

Gmina Polkowice dnia 13 listopada 2025 r. podpisała ze Skarbem Państwa - Ministrem Cyfryzacji (reprezentowanym przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy) umowę nieodpłatnego przekazania sprzętu (zestawy do nauczania zdalnego) dla szkół w ramach inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C12L Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego.

W ramach podpisanej umowy Gmina Polkowice otrzymała „Zestawy do nauczania zdalnego” w ilości 61 zestawów, z czego nasza szkoła otrzymała 8 zestawów, składających się z następujących elementów:

  • tablet piórkowy (graficzny) bez ekranu,
  • słuchawki z mikrofonem,
  • mikrofon ze stacją do zbierania dźwięku z sali,
  • kamera,
  • statyw wysoki,
  • hub usb,
  • instrukcja obsługi.

Na realizację inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C12L Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego. w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) Unia Europejska przekazała następujące dofinansowanie:

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Polkowicach – 9.751,44 zł.;
  • Gmina Polkowice - 74.354,73 zł.;
  • Polska - 99.408.735,28 zł.

 

red. adminsp4

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: