WYCIECZKA DO ZG POLKOWICE-SIEROSZOWICE

piątek, 4 listopada 2022

Zbliża się 4 grudnia, czyli Dzień Górnika. W naszym regionie to szczególna data i święto. Z tej okazji uczniowie klasy 5a i 8a wybrali się na wycieczkę do ZG Polkowice – Sieroszowice.
Program wycieczki był bardzo bogaty; uczniowie odwiedzili łaźnię hakową, lampownię oraz stację ratownictwa górniczego. Mogli przyjrzeć się zjazdowi górników, załadunkowi rudy i obejrzeć wystawę obrazującą tradycje i historię górnictwa, jak również wysłuchać ciekawego wykładu na temat powstania kopalni na naszych ziemiach. Jednak największe wrażenie wśród zwiedzających zrobił – mieszczący kilkadziesiąt ton – magazyn soli.
Dzięki niezwykłej gościnności gospodarzy dzieci zostały również zaproszone na ciepłe mleko, a na koniec otrzymały słodkie upominki.
Bez wątpienia dzisiejsza wycieczka pozostanie na długo w pamięci młodych polkowiczan, którzy temat kopalni znają już nie tylko z opowieści tatusiów i dziadków, ale również z własnego doświadczenia.

Wycieczka do ZG Polkowice-Sieroszowice

red. admin