SZKOLNY TURNIEJ POLONISTYCZNY

środa, 24 Maja 2023

 

Szkolny Turniej Polonistyczny już za nami!

Dnia 17 maja na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbyła się druga edycja Szkolnego Turnieju Polonistycznego pod nazwą „Nasz Ósmoklasista – Zdolny Humanista”. Wzięły w nim udział trzy drużyny trzyosobowe - przedstawiciele klas ósmych.

Celem konkursu było utrwalenie wiedzy i umiejętności polonistycznych, a tym samym sprawdzenie się uczniów przed zbliżającym się egzaminem z języka polskiego.

Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszej części każda z drużyn odpowiadała na 10 pytań teoretycznych, druga zaś była rundą finałową złożoną z dwóch zagadnień sprawdzających umiejętność redagowania różnych form wypowiedzi.

Po zakończeniu zmagań, sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów jury ogłosiło końcowe wyniki. Laureatem konkursu została reprezentacja uczniów klasy 8 B w składzie: Julia Kuciak, Zofia Stępień oraz Aleksandra Wasylik,

Uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności, którymi wykazali się podczas konkursowych zmagań, a wszystkim uczniom klas ósmych życzymy samych sukcesów na zbliżających się egzaminach.

red. admin

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: