ZADANIA Z KONCENTRACJI UWAGI

czwartek, 25 Maja 2023

   

  „Skoncentruj się!” – to projekt, który realizujemy  od kilku miesięcy, wspierający kształtowanie umiejętności uczenia się. Przed wdrożeniem projektu do praktyki szkolnej, zespół nauczycieli naszej szkoły, na podstawie fachowej literatury opracował dla klas I – VII szereg zadań polegających na rozwijaniu koncentracji uwagi, pamięci i spostrzegawczości. Są to krótkie, kilkuminutowe zadania, wykonywane na początku lub końcu wybranych lekcji, pomagają one uczniom wyciszyć się z nadmiaru bodźców, z którymi spotykają się na przerwach. Niektóre szczególnie przypadły do gustu, ponieważ są okazją do krótkiej zabawy podczas zajęć,  a owocuje to skuteczniejszym przyswajaniem wiedzy.

„Podobało mi się to zadanie z rysowaniem według czytanego wierszyka.” „Trudno było prowadzić muchę tylko oczami, ale za drugim razem mi się udało.” „Śmiesznie było jak musieliśmy robić coś innego niż pokazywała pani.” „Trochę dużo czasu mi zajęło szukanie wszystkich liter, żeby ułożyć wyrazy i niestety nie zdążyłem zrobić wszystkiego.” „Ułożenie puzzli było dla mnie pestką.” „Musieliśmy uważnie słuchać panią, gdy czytała wierszyk, żeby się nie pomylić i nie podnieść obrazka igły zamiast nitki.” To tylko niektóre opinie naszych uczniów o projekcie.

Mocno wierzymy w to, że zadania zostają zapamiętane przez dzieci i zostaną wykorzystywane również poza murami szkoły, gdy tylko będą potrzebować wyciszenia. Może zamkną oczy i w myślach przywołają te, które spodobały im się najbardziej. To tak niewiele, a jednocześnie tak dużo.

red. admin

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: